Populiariausios
Specialūs pasiūlymai
 Vogue VO5161S W44/11
€99.00 €69.50
20/20 5251 C1
€29.00 €17.40
20/20 6200 C1
€29.00 €17.40

DUK

 • Nuo kokio amžiaus galima nešioti kontaktinius lęšius? Lęšius galima pradėti nešioti jau po savaitės nuo gimimo, bet tik tais atvejais, kai kūdikis gimsta su katarakta, kuri yra pašalinama siekiant paskatinti regėjimo vystymąsi ir kai vaikui būtina regos korekcija, tačiau nenešioja akinių. Šioje situacijoje akinių nenešiojimas gali lemti regos sutrikimą visam gyvenimui, todėl kontaktiniai lęšiai yra puiki gydymo alternatyva. Tai tiesiog gali lemti, kad vaikai mokykloje negalėtų pilnavertiškai matyti be regos korekcijos (akinių ar kontaktinių lęšių). Tyrimais yra nustatyta, kad vaikams, kurie nešioja kontaktinius lęšius yra lengviau socialiai integruotis nei tiems, kurie nešioja akinius. Taigi kontaktiniai lęšiai vaikams yra geras pasirinkimas. 
 • Ar visi kontaktiniai lęšiai turi vienodą poveikį akies sveikatai ilgalaikėje perspektyvoje? Visi kontaktiniai lęšiai gali sukelti ilgalaikius akies audinio pakitimus, ypač jeigu reguliariai neprižiūrimi, dėvimi ar prižiūrimi nesilaikant akių priežiūros specialistų ar/ir gamintojų nurodymų. Atsiradę pakitimai dar nebūtinai reiškia, kad reikia nustoti dėvėti kontaktinius lęšius. Daug kas priklauso nuo deguonies poreikio konkrečiai akiai – lęšio deguonies laidumas, ašarų plėvelės ir daugybė kitų faktorių, kurie gali sukelti problemų nepriklausomai nuo to, kokie lęšiai yra nešiojami.
 • Kas yra progresiniai akiniai? – akiniai skirti matyti įvairiais atstumais nekeičiant akinių. Nereikia atskirų akinių, skirtų žiūrėti į tolį ir iš arti, darbui kompiuteriu. Išoriškai atrodo kaip paprasti akiniai, neišduoda Jūsų amžiaus. Progresiniai akiniai ypač tinka žmonėms, kuriems nuolat reikia gerai matyti įvairiu atstumu, pvz., dėstytojams, pardavėjams, gydytojams, mokytojams, braižytojams, kompiuterių specialistams, kirpėjams ir t.t 
 • Ar brangūs progresiniai akiniai? – Didžiuojamės galėdami pasiūlyti puikius produktus už konkurencingas kainas, o kai kuriuos progresinius lęšius - dovanų .  Didelė pasiūla atitiks kiekvieno galimybes.
 • Kaip žinoti ar tiks progresiniai akiniai? – Mūsų patyrę darbuotojai patars, padės pasirinkti labiausiai tinkančius akinių rėmelius, bei Jūsų poreikius, bei gyvenseną atitinkančius akinių lęšius. 
 • Ar galiu rintis bet kokius akinių rėmelius progresiniams lęšiams? – Optometrijos centro optikose galime pasiūlyti didelį pasirinkimą akinių rėmeliams. Profesionalūs darbuotojai patars, kaip išsirinkti tinkamus progresinius akinius atsižvelgiant į profesionalumą ir estetinį grožį.  
 • Ar tiesa, kad prie progresinių akinių sunku priprasti? – prisitaikymas yra individualus dalykas, vieni visiškai nejunta diskomforto keičiant akinius į progresinius, kiti turi šiek tiek laiko sugaišti besipratindami. Bet kuriuo atveju padėsime įsisavinti progresinių akinių nešiojimo principus. 
 • Ar galima nešioti vienadienius lęšius ilgiau nei dieną? Vienadienio lęšio privalumai sveikatos ir patogumo atžvilgiu atsveria ekonominius pakartotinio naudojimo motyvus. Vienadieniai lęšiai yra vienkartiniai ir turi būti išmesti kartą panešiojus (įsidėjus ir išsiėmus). Prireikus išsiimti lęšį viduryje dienos, bet norint nešioti lęšius toliau, reikia naudoti naują lęšių porą. Lęšių laikymas dėžutėje kontaktinių lęšių tirpale tikslu kartais panešioti, higieniškai nėra gera mintis, atsiranda infekcijos rizika.
 • Ar kontaktiniai lęšiai gali būti naudojami astigmatizmo korekcijai? Taip, yra daugybė minkštų lęšių, skirtų netgi aukšto laipsnio astigmatizmo korekcijai. Šiandien  netgi vienadieniai lęšiai gali būti su cilindrais iki – 2.00D. Šiais laikais atsigmatizmas nėra kliūtis minkštiems kontaktiniams lęšiams, mes rekomenduojame Air Optix for Astigmatizm kontaktinius lęšius.
 • Ar presbiopai gali nešioti kontaktinius lęšius? Taip! Jie gali nešioti vieno židinio, bifokinius arba multifokinius lęšius. Jie gali būti kieti, minkšti ar silikono hidrogelio bei daugybes skirtingų dizainų. Labiau paplitę koncentrinės (iš centro į kraštus), nei iš viršaus į apačią dizaino, pastarasis dizainas naudojams bifokiniuose ar multifokiniuose korekciniuose lęšiuose.
 • Ar galima kaitalioti akinius su kontaktiniais lęšiais? Taip, tai galima daryti kiekvieną dieną arba netgi tą pačią dieną (daugeliu atveju).
 • Kokie yra žinomi infekcijų ir uždegimų rizikos faktoriai? Yra du pagrindiniai infekcijų ir uždegimų rizikos faktoriai: pirma - lęšių nešiojimas per naktį (netgi sporadinis ir  nepaisant jų aukšto deguonies laidumo), antra - kontaktinių lęšių bei jų dėžutės higienos nesilaikymas. Su kontaktiniais lęšiais susiję ragenos uždegimo atvejai paprastai būna lengvos arba nesunkios formos, o kai kurie iš jų net ir besimptomiai. Dauguma jų gali būti išgydyti laikinai nutraukiant lęšių nešiojimą, tačiau kai kuriais atvejais gali prireikti medicininio gydymo.
 • Ar galima miegoti su kontaktiniais lęšiais? Saugus prailgintas lęšių nešiojimas galimas su daugeliu naujesnių, iš hidrogelio silikono pagamintų lęšių, dėl didelio deguonies laidumo. Jie gali būti nešiojami neišsiėmus nuo 6 iki 30 parų, priklausomai nuo medžiagos, iš kurios pagaminti. Tai yra puiki refrakcinės chirurgijos alternatyva. Nors ir ne visi nori miegoti su kontaktiniais lęšiais, daugelio profesijų atstovai (ugniagesiai, seselės, ekstremalaus sporto atstovai) bei tiesiog patogumo siekiantys žmonės jau įvertino tokių lęšių naudą. Mes siūlome Air Optix Night & Day Aqua silikono hidrogelio lęšius. 
 • Ar kontaktinius lęšius galima nešioti saunoje bei baseine? Taip, saunoje kontaktiniai lęšiai nerasoja ir yra geriausia akių korekcija tokiomis aplinkybėmis. Maudytis su kontaktiniais lęšiais galima, tik prieš nardant reikia užsimerkti, kad lęšiai neišplauktų iš akies. Jei plaukiojate baseine, kurio vanduo labai chloruotas, geriausia rinktis vienkartinius kontaktinius lęšius. Optometrijos centras rekomenduoja įsigyti vienadienius kontaktinius lęšius Focus® Dailies®, kurie yra ploni bei patogūs naudoti.
 • Kas yra kontaktinių lęšių apnašos? Akyje lęšius nuolat plauna ašaros. Jose yra baltymų, riebalų, druskų, nusitrynusių akies paviršiaus ląstelių, dulkių iš oro, kosmetikos. Čia knibžda ir daugybė bakterijų, grybelių. Visa tai iš ašarų nusėda ant kontaktinių lęšių paviršiaus ir susidaro plika akimi nepastebimos apnašos. Jos didėja, pradeda dirginti akis, sukelia uždegimą. Norint išvengti kontaktinių lęšių apnašų susidarymo, reikia naudoti kontaktinių lęšių priežiūros priemones. Optometrijos centras rekomenduoja įsigyti pažangiausią kontaktinių lęšių priežiūros priemonę SOLO-care AQUA, kurią naudojant komfortas užtikrinimas visą dieną.
 • Kodėl nešiojant kontaktinius lęšius kai kada būna sausų akių pojūtis? Priklausomai nuo kontaktinių lęšių, juose yra 24% - 70% vandens. Akyje šį vandenį lęšiai gauna iš ašarų. Kai sutrinka ašarų gamyba (dėl kontraceptikų, raminamųjų vaistų, nėštumo, kai kurių ligų ir kt.), akys būna sausos, sudirgusios. Kai aplinkos oras labai sausas (dėl kondicionieriaus, šildymo, vėjo ir kt.), ašaros greičiau išgaruoja iš akies, todėl lęšiai džiūsta. Kompiuteriu dirbantys žmones retai mirksi, todėl juos irgi vargina akių sausumas. Šią problemą išsprendžia kelis kartus per dieną lašinamos dirbtinės ašaros. Optometrijos centras rekomenduoja įsigyti drėkinamuosius lašus Aquify – tai lašai, vertinantiems ilgalaikį komfortą.Šie lašai yra labai veiksmingi, pakanka vieno lašo dienai.
 • Kiek laiko galima nešioti kontaktinius lęšius? Dabar populiariausia nešioti vienadienius arba mėnesinius kontaktinius lęšius. Lęšiai, kuriuos reikėdavo keisti kas metai, jau beveik pamiršti, nes jie sukeldavo daugybę komplikacijų.
 • Kodėl verta rinktis lęšius su antirefleksine danga? Naikina šviesos atspindžius nuo lęšio išorinio ar vidinio paviršiaus, todėl akiniai įgauna kosmetiškai gražesnę išvaizdą (lyg neturėtų stiklo); Nerasoja; Šalina trikdančius atspindžius ir šešėlius, kurie labai vargina daug dirbančio kompiuteriu ar skaitančio akis; Akiniai su antirefleksine danga ypač reikalingi vairuotojams, didesnio laipsnio trumparegiams, žmonėms, dirbantiems kompiuteriu, bei visiems, kurie nori gražiai atrodyti.
 • Kokius akinius reikėtų rinktis ilgai dirbantiems su kompiuteriu? Darbui su kompiuteriu rekomenduojami akiniai su antirefleksine danga. Ši danga naikina šviesos atspindžius nuo lęšių priekinio ir užpakalinio paviršiaus, kurie labai vargina dirbančiojo su kompiuteriu ir skaitančiojo akis.Esant beprasidedančiai kataraktai reiktų nešioti kokybiškus akinius nuo saulės. Jie turėtų 99-100 proc. sulaikyti kenksmingus UV spindulius, nufiltruoti 70-95 proc. matomos šviesos. Akinius reiktų pirkti optikose, kur parduodamos tik kokybės sertifikatus atitinkančios prekės. Patyrę konsultantai suteiks informacijos apie įvairias akinių savybes, padės pasirinkti priklausomai nuo Jūsų poreikių ir norų. Kokybiškus bei stilingus akinius nuo saulės išsirinksite Optometrijos centro salonuose.
 • Į ką reikėtų atsižvelgti perkant saulės akinius vaikams? Pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į saulės akinių lęšių kokybę. Vaikams reikėtų pirkti tiktai kokybiškus bei sertifikuotus akinius nuo saulės. Optometrijos centre yra nemažas kokybiškų bei nebrangių saulės akinių vaikams pasirinkimas.
 • Ką daryti, jeigu pametėte akinius, o naujus pagamins tik po kelių dienų? Jeigu Jums individualiai pagaminti akiniai sulūžo arba Jūs juos pametėte, laikinai gali pagelbėti nebrangūs skaitymo akiniai. Optometrijos centre galėsite įsigyti skaitymo akinius nuo +1,0 D iki + 4,0 D.